System implantów Prama został opracowany we współpracy z dr. Ignazio Loi, przenosząc technikę koncepcji B.O.P.T. (Biologically Oriented Preparation Technique) od protezy na naturalnych zębach do protezy na implantach.

Morfologia śródkostna

Implanty Prama są dostępne w dwóch wersjach:

– standardowa, o kształcie cylindrycznym z udokumentowanym ponad 15-letnim doświadczeniem klinicznym. Dzięki dobrej stabilności i łatwości wprowadzania implantu nadaje się do zastosowania we wszystkich obszarach jamy ustnej.

Wierzchołek samogwintujący zapewnia doskonałą zdolność penetracji i stabilność pierwotną;

– RF („Root Form”),o kształcie stożka, przeznaczony do górnej szczęki i słabo zmineralizowanej kości, dzięki swej budowę implant może uzyskać maksymalną stabilność. Zaokrąglony wierzchołek implantów Pram RF sprawia, że ​​są one odpowiednie również w przypadku podniesienia dna zatoki.

3 średnice, 1 połączenie

Implant Prama jest dostępny w średnicach śródkostnych 3,80 mm, 4,25 mm i 5,00 mm; średnica połączenia wynosi zawsze 3,40 mm: w ten sposób zarządzanie komponentami protetycznymi jest łatwe i zoptymalizowane. Krzywa hiperboliczna szyi ma inne wymiary, w zależności od średnicy implantu, dzięki czemu zawsze ma średnicę połączenia 3,40 mm

Szyjka  Pramy

Szyjka implantu Prama charakteryzuje się cylindryczną częścią o wysokości 0,80 mm i częścią hiperboliczną o wysokości 2 mm, specjalnie zaprojektowaną, aby zagwarantować ciągłość ze filarem. Całkowity brak ostrych krawędzi pozwala tkance miękkiej na  przyklejenie do tytanu bez jakichkolwiek przeszkód i uzyskania profilu adaptacji ustalonego przez protetyka. Żółto-złoty kolor, który charakteryzuje szyjkę Prama, pozwala na jej naturalny  mimetyzny zarówno pod tkankami miękkimi, jak i pod przezroczystymi materiałami stosowanymi w implantoprotetyce.

Połączenie COLLEX

Implanty Prama charakteryzują się połączeniem COLLEX, które ma również zastosowanie w systemi Premium Kohno i Shelta. Obecność protetycznego kołnierza podtrzymującego, umieszczonego w wewnętrznej części połączenia, gwarantuje doskonałą stabilność protetyczną i pozwala na połączenie implantu za pomocą opatentowanych przenośników  Easy Insert, gwarantując łatwą i bezpieczną procedurę wprowadzenia implantu.

Uszczelnienie stożkowe  CONTRACONE

Również implanty Prama, jak wszystkie systemy Sweden i Martina, charakteryzują się uszczelnieniem stożkowym  CONTRACONE. Obie powierzchnie stożkowe wzajemnie się podpierają, w ten sposób tworzy się mechaniczna bariera, która gwarantuje uszczelnienie obwodowe, zapobiega przedostawaniu się  bakterii i ochroni  tkanki wokół implantu przed różnego rodzaju stanami zapalnymi.

Śruby gojące  Prama IN

Śruby gojące Prama IN są zaprojektowane do zamykania poddziąsłowego w szyjce implantu, powiększani tkanek miękkich podczas ich gojenia, tak aby pozostawić odpowiednią przestrzeń na umieszczenie elementów protetycznych.

Śruby mocujące w  technologii Full Head

 Śruby protetyczne przeznaczone dla wyprofilowanych łączników prostych i kątowych Prama wykonane są w technologii  Full Head: główka śruby jest w rzeczywistości pełna i ma zredukowane wymiary w porównaniu do standardowych śrub mocujących. Ma stożkową podporę, która wzmacnia mocowanie protezy nie utrudniając przy tym czynności usuwania jej.

Powierzchnie

Implanty Prama i Prama RF są dostępne z powierzchnią ZirTi Gold Machined, charakteryzującą się obrobioną szyjką transgingiwalną, poddaną specjalnemu procesowi pasywacji, który nadaje jej złocisto-żółty kolor oraz wszczepu śródkostnego o powierzchni piaskowanej tlenkiem cyrkonu i trawionej za pomocą kwasów mineralnych.

3.0 Dynamic Abutment®

3.0 Dynamic Abutment® to innowacyjne rozwiązanie, które zapewnia swobodę ruchów od 0º do 28º w celu wyeliminowania problemów z kątowaniem. Upraszcza pracę protetyczną, a co najważniejsze zapewnia różne rozwiązania.

System 3.0 Dynamic Abutment® to wyjątkowy i ekskluzywny element, który zrewolucjonizował sektor implantologii i jest prawdziwą alternatywą dla łączników pod kątem tytanowym i indywidualnych matryc wykonanych przez technika. Składa się z dwóch części połączonych ze sobą łokciem, który działa jak staw, podczas gdy komin obraca się na półkulistej podstawie. System Dynamic Abutment® może korygować wszelkie problemy z kątowaniem z precyzją milimetrową do 28º z pełną swobodą ruchów.

Wideo

Download