
Morfologia śródkostna
Implanty Prama są dostępne w dwóch wersjach:
– standardowa, o kształcie cylindrycznym z udokumentowanym ponad 15-letnim doświadczeniem klinicznym. Dzięki dobrej stabilności i łatwości wprowadzania implantu nadaje się do zastosowania we wszystkich obszarach jamy ustnej.
Wierzchołek samogwintujący zapewnia doskonałą zdolność penetracji i stabilność pierwotną;
– RF („Root Form”),o kształcie stożka, przeznaczony do górnej szczęki i słabo zmineralizowanej kości, dzięki swej budowę implant może uzyskać maksymalną stabilność. Zaokrąglony wierzchołek implantów Pram RF sprawia, że są one odpowiednie również w przypadku podniesienia dna zatoki.


3 średnice, 1 połączenie
Implant Prama jest dostępny w średnicach śródkostnych 3,80 mm, 4,25 mm i 5,00 mm; średnica połączenia wynosi zawsze 3,40 mm: w ten sposób zarządzanie komponentami protetycznymi jest łatwe i zoptymalizowane. Krzywa hiperboliczna szyi ma inne wymiary, w zależności od średnicy implantu, dzięki czemu zawsze ma średnicę połączenia 3,40 mm
Szyjka Pramy
Szyjka implantu Prama charakteryzuje się cylindryczną częścią o wysokości 0,80 mm i częścią hiperboliczną o wysokości 2 mm, specjalnie zaprojektowaną, aby zagwarantować ciągłość ze filarem. Całkowity brak ostrych krawędzi pozwala tkance miękkiej na przyklejenie do tytanu bez jakichkolwiek przeszkód i uzyskania profilu adaptacji ustalonego przez protetyka. Żółto-złoty kolor, który charakteryzuje szyjkę Prama, pozwala na jej naturalny mimetyzny zarówno pod tkankami miękkimi, jak i pod przezroczystymi materiałami stosowanymi w implantoprotetyce.


Połączenie COLLEX
Implanty Prama charakteryzują się połączeniem COLLEX, które ma również zastosowanie w systemi Premium Kohno i Shelta. Obecność protetycznego kołnierza podtrzymującego, umieszczonego w wewnętrznej części połączenia, gwarantuje doskonałą stabilność protetyczną i pozwala na połączenie implantu za pomocą opatentowanych przenośników Easy Insert, gwarantując łatwą i bezpieczną procedurę wprowadzenia implantu.
Uszczelnienie stożkowe CONTRACONE
Również implanty Prama, jak wszystkie systemy Sweden i Martina, charakteryzują się uszczelnieniem stożkowym CONTRACONE. Obie powierzchnie stożkowe wzajemnie się podpierają, w ten sposób tworzy się mechaniczna bariera, która gwarantuje uszczelnienie obwodowe, zapobiega przedostawaniu się bakterii i ochroni tkanki wokół implantu przed różnego rodzaju stanami zapalnymi.

Śruby gojące Prama IN
Śruby gojące Prama IN są zaprojektowane do zamykania poddziąsłowego w szyjce implantu, powiększani tkanek miękkich podczas ich gojenia, tak aby pozostawić odpowiednią przestrzeń na umieszczenie elementów protetycznych.


Śruby mocujące w technologii Full Head
Śruby protetyczne przeznaczone dla wyprofilowanych łączników prostych i kątowych Prama wykonane są w technologii Full Head: główka śruby jest w rzeczywistości pełna i ma zredukowane wymiary w porównaniu do standardowych śrub mocujących. Ma stożkową podporę, która wzmacnia mocowanie protezy nie utrudniając przy tym czynności usuwania jej.

Powierzchnie
Implanty Prama i Prama RF są dostępne z powierzchnią ZirTi Gold Machined, charakteryzującą się obrobioną szyjką transgingiwalną, poddaną specjalnemu procesowi pasywacji, który nadaje jej złocisto-żółty kolor oraz wszczepu śródkostnego o powierzchni piaskowanej tlenkiem cyrkonu i trawionej za pomocą kwasów mineralnych.
3.0 Dynamic Abutment®
3.0 Dynamic Abutment® to innowacyjne rozwiązanie, które zapewnia swobodę ruchów od 0º do 28º w celu wyeliminowania problemów z kątowaniem. Upraszcza pracę protetyczną, a co najważniejsze zapewnia różne rozwiązania.
System 3.0 Dynamic Abutment® to wyjątkowy i ekskluzywny element, który zrewolucjonizował sektor implantologii i jest prawdziwą alternatywą dla łączników pod kątem tytanowym i indywidualnych matryc wykonanych przez technika. Składa się z dwóch części połączonych ze sobą łokciem, który działa jak staw, podczas gdy komin obraca się na półkulistej podstawie. System Dynamic Abutment® może korygować wszelkie problemy z kątowaniem z precyzją milimetrową do 28º z pełną swobodą ruchów.
